BLOG O ÚŽASNÝCH NÁRAMCÍCH PŘÁTELSTVÍ NA PRODEJ!!!

ZDE

-------------------------------------------------------------------------

TENTO BLOG PŘESTĚHOVÁN

SEM

Moc díky za návštěvu mého nového blogu :))

--------------------------------------------------------------------------


Prosím napište mi alspoň nějaký ten komentík budu moc ráda.
A díky, že tu jsi :-).
Pokud budeš chtít něco zkopírovat ZEPTEJ SE!!!
Můj maskot a tento králíček ušáček mi to nahlásí!!!
:-)
2 body jak se na tomto blogu chovat!!!

1) Nekopíruj ! jen když se mě zeptáš a já ti řeknu, že můžeš
2) Do kometářů nepište prosím nic sprostého nebo hnusného

Prosím hlasuj pro mě...zde

Je to grafická soutěž já jsem tam normálně Nancy
Díky za všechny hlasíky :)

Zábava :)...zde

Návštěvní kniha...zde

Náběr AFFS :-)...zde

Grafika na přání...

DESSY...ZDE , NÁPISKY...ZDE , ANIMACE...ZDE
Jsem ráda za každou objednávku :)

5. kolo soutěže o nej město...zde

Pozor rozhodující kolo!!!! :)

Adoptuj si zvířátko...zde

Delfínci

23. listopadu 2012 v 21:21 | Nancy |  Zvířata

DELFÍNCI

NĚCO O DELFÍNECH: Delfín je Savec a obratlovec. Jsou různé druhy delfínů například: Delfín skákaví, delfín 
 ganšský a delfín obecný.
 
DELFÍN SKÁKAVÝ: Tento druh delfínů je narozdíl od ostatních neohrožený. Žije v pobřeží atlantského oceánu ve většině severní části Tichého oceánu a také
 v rudém moři a indomalajské oblasti. Dožívá se až 50 let. Měří až 3,6 metrů a hmotnost je 150 - 200 kg.
 
DELFÍN GANŽSKÝ: Tento delfín žije v řekách. Tělo má zbarveno jednobarevně, protože řeky, ve kterých žije, jsou velmi znečištěné a jejich obyvatelé nedohlédnou na více než na několik centimetrů. V tomto prostředí se mu velice hodí echolokace.

DELFÍN OBECNÝ:Tento delfín žije v řekách. Tělo má zbarveno jednobarevně, protože řeky, ve kterých žije, jsou velmi znečištěné a jejich obyvatelé nedohlédnou na více než na několik centimetrů. V tomto prostředí se mu velice hodí echolokace.

Delfín obecný: čelisti má prodloužené v dlouhé monstrum, jaké lze najít například u žraloků. Přední končetiny jsou zašpičatělé. Je rozšířen ve vodách celého světa, výjimkou jsou severní oblasti. Měří 1,5 - 2,5 m váží od 80 - 100 kg. Samci jsou větší než samice. Žijí ve stádech, které čítají až 1000 jedinců, ale vyskytují se i menší, dvacetičlenná hejna. V době páření žijí samci a samice společně, ale jakmile tato doba pomine, samci jsou mimo stádo. Loví ryby a hlavonožce. Dokáže vyvinout rychlost až 45 km/h. Po roce březosti se rodí jedno mládě, ale výjimkou nejsou ani tři mláďata. Delfín obecný má na svém těle mnoho kreseb a barev. Podle odborníků neexistují dva stejně zbarvení jedinci.

ZAJÍMAVOSTI: Jeden delfín skákavý neustále doprovázel pošťáckou loď po šestnácti letech této činnosti byl prohlášen za chráněného. Roku 1966 musel jeden jachtař opustit loď poškozenou v bouři. Tohoto smolaře pak hejno delfínů dostrkalo na břeh. Existuje zaznamenaný případ, kdy se delfín pokoušel vyslovovat anglická slova. Výbuch na lodi Rio Ataro vymrštil několik námořníků do vody a ihned se objevili žraloci. Naštěstí s nimi se vynořili i delfíni, kteří pak žraloky zahnali. Delfín, latinsky zvaný Tursiops truncatus, se do češtiny překládá jako delfín skákavý. Ale doslovný překlad zní nosaté mořské prase :)
Delfín může dosáhnout rychlosti vyšší než 40 kilometrů za hodinu. Delfíni jsou výborně maskováni. Shora jsou šedí, takže splývají s mořským dnem zespodu jsou bílí a tak ladí se světlou hladinou. Pomocí dýchacích orgánů a speciálního jazyka dokážou delfíni vydávat zvuky jako je pískání, vrzání, štěkání nebo mlaskání a těmito zvuky se mezi sebou dorozumívají. K tomuto užívají pod vodou dýchacího otvoru. Na vzduchu vydává zvuk jejich tlama.

ROZMNOŽOVÁNÍ: Delfíni jsou gonochoristí to znamená že mají oddělené pohlaví, tedy vyskytují se jako samec a samička. Mají vnitřní oplození a patří mezi živorodé, tedy nekladou vajíčka. Vývoj plodu v děloze trvá něco mezi 10 a 12 měsíci. Mládě se rodí většinou pouze jedno, a to přibližně jedenkrát za dva až tři roky. Pupeční šňůra se krátce po porodu přetrhne a samice strká mládě na hladinu, aby se mohlo poprvé nadechnout. Samice se při porodu vzdálí od ostatních delfínů, ale ihned po porodu připlouvají nejméně dva další delfíni, kteří pomáhají samici dotlačit mládě na hladinu a také ji brání před žraloky. Poté se »asistenti« starají o zesláblou matku a mládě. To je v prvních dnech krmeno každých 26 minut. Přibližně za šest až sedm měsíců si dokáže ulovit svou první rybu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mirkaseap Mirkaseap | E-mail | Web | 24. července 2018 v 3:52 | Reagovat

Peels help to escape from of all old deficiencies of the skin cover. exfoliation effective at any age, recommended for skin of any type. After superficial peeling disappear minor wrinkles, epidermis turns out young, smooth. Recovery – 3 days. an Average peeling effectively struggles wrinkles (expression, old, affects little pits, removes spots.
Adaptation – seven days. Profound peeling doing in the beauty hospitals. This is maximum effective operation, although requires long term rehabilitation – up to month.
<a href=http://chemicalpeel.in/acne-scars-before-and-after-chemical-peel-do-they-look>acne scars before and after chemical peel</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama